160 років із дня народження Івана Липи

31 березня 2025 р. кафедрою української та іноземної філології  у спіпраці з навчально-науковим інститутом економіки, управління і бізнесу ім. Г.Е. Вейнштейна було проведено виховний захід «160 років із дня народження Івана Липи (1865-1923) письменника, літературного критика, співзасновника Братства  тарасівців, громадського та політичного діяча».

Модератор вик. Володіна О.П. у вступному слові ознайомила з творчим шляхом  Івана Львовича Липи та його літературною спадщиною, яка має унікальне духовне надбання та відіграє важливу роль у відродженні української культури. Здобувачі вищої освіти (ФЕБ) у своїх доповідях репрезентували  постать Івана Липи як фахівця-лікаря, письменника, поета, перекладача, критика, публіциста, видавця та активного учасника українського національного відродження. Євгеній Смоляренко (ФЕБ 111), Кіра Веретенникова (ФЕБ 111), Ілля Поплужний (ФЕБ 131), Катерина Стовбур (ТТП 14) виділили спадщину Івана Липи в таких аспектах: в національно-політичному  просторі України; в історичному аспекті, який має сучасний контекст;  в літературному вимірі.

Проф. Віват Г.І.  звернула увагу присутніх на одеські сторінки життя Івана Липи: до Одеси І. Липа потрапив у 1897 р. і  був пов’язаний з нашими краями  близько 18 р. Тут протягом 1902-1918 рр. практикував як лікар, а в буремний 1917 р. був обраний одеським комісаром. Іван Липа  заснував лікарню у селі Дальник поблизу Одеси – цілий комплекс, що складався з кількох будинків і десятини саду з басейном і альтанками.

Насамкінець  модератор заходу Володіна О.П. відзначила Івана Липу як видатного  українського письменника, борця за самостійність України.

І.Липа 1      І.Липа 2      І.Липа 3